TURKKIZILAYI
1868
                                                                                                                                                EGE BÖLGE KAN MERKEZİ
 

 
 
Sayı: 335107-504.99-E.43169
Konu: Kan stoklarımız tükeniyor 
 
03.08.2018
 
 
EFELER KAYMAKAMLIĞI AYDIN

        Sorumluluk sahamızda bulunan 91 hastanenin kan ihtiyacının tamamı Bölge Kan Merkezimiz tarafından karşılanmaktadır. Bununla beraber olağanüstü durumlarda hazırlıklı olmak için kan stoklarının güçlü tutulması gerekmektedir. Zira kan alındıktan sonra, kullanıma hazır hale gelene kadar geçen süre 6-8 saattir. Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi, 365 gün 24 saat boyunca kan depolarını kritik seviyenin üzerinde tutarak, hem 91 hastanenin kan ihtiyacını karşılamayı hem de yaşanabilecek olağanüstü durumlara hazırlıklı olmayı hedeflemektedir.
        
        Ancak yaşanan olumsuz hava şartları, soğuk ve yağışlı havanın bölgemizi etkisi altına almasıyla azalan kan bağışlan nedeniyle kan stok seviyemiz kritik sınırlara inmiştir. Kana ihtiyaç duyan hasta ve hasta yakınları mağduriyet yaşamaktadır. Bu mağduriyetin yaşanmaması ve her an olağanüstü durumlara hazırlıklı olabilmek için toplumuzda kan bağışı konusunda farkındalık yaratabilmek amacıyla desteklerinizi istiyoruz.
        
        Türk Kızılayı tarafından hazırlanan banner’ in kaymakamlık web sayfasında yayınlanmasını, kan bağışı hakkında bilgilendirmek için hazırlanan JPEG dosyasının ve haftalık gezici kan bağışı toplama ekiplerimizin çalışma planlarının kurum unuz tarafından kullanılan dijital haberleşme sistemleri yolu ile (mail/intranet, vb) makamınıza bağlı çalışan personeliniz ile paylaşılmasını ve çalışanlarınız kan bağışına yönlendirilmesini talep ediyoruz. Bu paylaşımların azami düzeyde ilgili kişi, kurum ve kuruluşlara ulaştırılması ile kan bağışına olan ilgi ve duyarlılığın artacağına ve bu zor günleri birlik olarak aşacağımıza yönelik inancımız tamdır.
 
        İlgili paylaşımları yapılabilmesi için gereğini saygılarımızla arz ederiz. 
 

                                                                                                                                                                                                                                   Dr. Gökay GÖK Ege Bölge Kan
 
İLETİŞİM
Dr. Rıdvan ŞENOL/Aydın Kan Bağış Merkezi Müdürü
Aydın Kan Bağışı Merkezi
Haşan Efendi Mah. Kızılay Cd. No:12/l AYDIN
Tel:0 256 213 77 31 Fax:0256 213 83 00
Gsm:0542 66164 65 / ridvan.senol@kizilay.org.tr